Reklama
Reklama

Rusza remont węzła Poznań Komorniki: od wtorku spore utrudnienia!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

We wtorek, 16 sierpnia, rozpoczną się prace remontowe na węźle autostradowym Poznań Komorniki. Pierwsza część robót ma potrwać do 16 września i została podzielona na 6 etapów.

Najbliższe dni przyniosą sporo zmian w organizacji ruchu na poznańskich ulicach. Otwarte zostanie rondo Kaponiera, zamknięty będzie fragment ulicy Fredry, a także część ulicy Dąbrowskiego. Piszemy o tym TUTAJ. Ale to nie koniec. We wtorek rozpoczną się utrudnienia na autostradzie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaczną się prace remontowe na węźle autostradowym Poznań Komorniki. Już wiadomo, że cała inwestycja podzielona będzie na dwie części. Pierwsza potrwa do 16 września i obejmie 6 etapów.

Oto z jakimi zmianami w organizacji ruchu muszą się tu liczyć kierowcy (za Autostradą Wielkopolską):

I ETAP: 16.08 - Zamknięcie łącznicy A prowadzącej ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Świecka. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami H, F, D.

II ETAP: 18.08 - Zamknięcie łącznicy C prowadzącej ruch z A2 z Warszawy na DW196 w kierunku Poznania. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami B, H, F.

III ETAP: 22.08 - Zamknięcie łącznicy B prowadzącej ruch z A2 z Warszawy na DK5 w kierunku Wrocławia - objazd łącznicą C na ul. Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięta zostanie również łącznica D prowadząca ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Świecka - objazd ul. Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót łącznicą A na Świecko. Równocześnie zamknięta zostanie droga zbiorczo-rozprowadzająca M, prowadząca ruch na A2 z Warszawy w kierunku Świecka.

IV ETAP: 30.08 - Zamknięcie łącznicy G prowadzącej ruch z A2 ze Świecka na DK5 kierunku Wrocławia. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami F, D, B.

V ETAP: 05.09 - Zamknięcie łącznicy E prowadzącej ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Warszawy. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami D, B, H.

VI ETAP: 09.09 - Zamknięcie łącznicy F prowadzącej ruch z A2 ze Świecka na DW196 w kierunku Poznania - objazd łącznicą G na ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską i Opłotki, powrót w kierunku Poznania. Zamknięta zostanie również łącznica H prowadząca ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Warszawy - objazd ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera na łącznicę E na Warszawę. Równocześnie zamknięta zostanie droga zbiorczo-rozprowadzająca N, prowadząca ruch na A2 ze Świecka w kierunku Warszawy.

Podobnie jak w przypadku prac, które prowadzono na węzłach Poznań Luboń i Poznań Krzesiny, będą one obejmować wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej podłoża. Inwestycję przeprowadzi Strabag.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.88 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro