Reklama
Reklama

Os. Batorego: boisko do siatkówki otwarte dłużej dzięki pieniądzom z diet osiedlowych radnych

fot. Jacek Tomaszewski
fot. Jacek Tomaszewski

Pod koniec czerwca pisaliśmy, że choć na osiedlu Batorego powstało nowe boisko do siatkówki plażowej, w wakacje można z niego korzystać tylko do... 14.00. Osiedlowi radni przeznaczyli pieniądze ze swoich diet na to, by mieszkańcy mogli tu przebywać dłużej. Zmiana wchodzi w życie już w piątek.

Na początku wakacji napisaliśmy o skargach mieszkańców osiedla Batorego dotyczących "dziwnych" godzin funkcjonowania boiska do siatkówki plażowej przy Gimnazjum nr 12. Dyrektor szkoły postanowił bowiem, że w wakacje boisko będzie dostępne dla mieszkańców jedynie do godziny 14.00.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Tłumaczono, że boisko jest otwarte tylko wtedy, gdy na terenie szkoły jest portier. Wskazywano, że teren był dostępny poza godzinami pracy szkoły, zdarzały się tu dewastacje. Na koniec czerwca Jacek Tomaszewski, osiedlowy radny z Piątkowa deklarował, że będzie zastanawiać się nad tym jak wydłużyć godziny dostępności boiska.

Udało się. Już od piątku, w dni powszednie, boisko na terenie gimnazjum będzie dostępne do 20.00. - Już jakiś czas temu podjęto decyzję, by część środków na diety osiedlowych radnych z Piątkowa przeznaczyć na elementy infrastruktury. Początkowo zakładano, że za te środki kupione zostaną kosze na śmieci, ale ostatecznie pieniądze na ten cel zabezpieczono w budżecie rady osiedla. Tym samym mieliśmy wolne środki z diet i przeznaczyliśmy je na wydłużenie godzin pracy portiera w szkole - mówi Tomaszewski. Jak informuje radny, boisko będzie otwarte do 20.00, ze względu na zapadający później zmrok. - Nie ma tu oświetlenia.

- Od września szkoła będzie działać już na 2 zmiany, tym samym nie będzie przeszkód w dostępie boiska do godzin wieczornych, jak to ma miejsce w miesiącach wakacji, kiedy to szkoła pracuje tylko do godziny 14:00 - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro