Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Spektakle Krystyny Jandy: nielegalnie sprzedają bilety w internecie

KaT
piątek, 12.08.2016 r.
godz. 10.43
KaT | piątek, 12.08.2016 r., godz. 10.43
Spektakle Krystyny Jandy: nielegalnie sprzedają bilety w internecie
fot. Włodzimierz Hoppel

Choć poznaniacy mogli dostać bezpłatne wejściówki na spektakle teatrów Krystyny Jandy odbywające się na dziedzińcu Urzędu Miasta, nie wszystkim udało się dostać bilety. W internecie można się natknąć na oferty sprzedaży wejściówek. Kosztują nawet 30 złotych za sztukę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Bezpłatne wejściówki na spektakle teatrów Krystyny Jandy na dziedzińcu Urzędu Miasta cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Przed Centrum Informacji Miejskiej czy Centrum Inicjatyw Senioralnych ustawiały się kolejki chętnych na zobaczenie przedstawień. Liczba wejściówek była ograniczona, a tym samym tylko część chętnych otrzymała bilety.

Jak się okazuje, w internecie można znaleźć oferty sprzedaży „bezpłatnych” biletów. - W sieci na forach natknęłam się na wiele ogłoszeń o sprzedaży darmowych wejściówek. Wiele osób nie ma szansy na obejrzenie z dziećmi tego spektaklu. To np. moje dziecko, które jest niepełnosprawne.  Ludzie sprzedają 1 bilet za 30 zł. Dla mnie to porażka jak coś jest rozdawane to nie po to, by ludzie stali w kolejce tylko po to by potem to sprzedać - wyjaśnia nasza czytelniczka.

Rzeczywiście na portalu ogłoszeniowym można znaleźć kilka ofert związanych z wejściówkami na spektakle odbywające się na dziedzińcu Urzędu Miasta. Przede wszystkim dotyczą spektakli dla dzieci „Jaś i Małgosia”. Ceny zaczynają się od 5 złotych do nawet 30 złotych za sztukę. Pod koniec lipca umieszczono też ofertę odkupienia wejściówek na „Białą bluzkę” za „około 50 złotych za sztukę”.

Miasto od początku podkreśla, że spektakle mają być wydarzeniem dla wszystkich poznaniaków - dlatego zdecydowano się na rozdawanie bezpłatnych wejściówek, a nie kosztujących choćby symboliczną kwotę. Tym bardziej dziwić może postępowanie osób, które postanowiły zarobić na biletach.

Przed nami jeszcze 3 spektakle teatrów Krystyny Jandy: „Lament na Placu Konstytucji” 12 sierpnia o 20.00, „Jaś i Małgosia” 13 i 14 sierpnia o 11.00 oraz „Związek otwarty” 13, 14 i 15 sierpnia o 20.00.

Reklama