Reklama
Reklama

Strefa Tempo 30: prace postępują, zmiany w organizacji ruchu w centrum

fot. ZDM
fot. ZDM

Na początku sierpnia rozpoczęły się prace związane z poszerzaniem Strefy Tempo 30 w centrum Poznania. Część prac już wykonano - m.in. w rejonie Al. Marcinkowskiego i Podgórnej. Kolejne trwają.

W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości TEMPO 30 w centrum Poznania - ul. Św. Marcin oraz ul. 27 Grudnia - Plac Wolności". Strefa powstaje na ulicach: Święty Marcin na odcinku od al. Niepodległości do al. Marcinkowskiego, Ratajczaka na odcinku od ulicy Ogrodowej do ulicy 27 Grudnia oraz Plac Wolności.

Prace zaczęto na początku sierpnia. - Zostały zakończone prace polegające na zmianie oznakowania w rejonie ulic: Aleje Marcinkowskiego/Podgórna/Paderewskiego/pl. Wolności. Obecnie koncentrują się na południowej nitce placu Wolności i skrzyżowaniu z ulicami 27 Grudnia/Ratajczaka i 3 Maja - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Cały czas trwają prace na ulicy 27 Grudnia, a w najbliższych dniach wykonywana będzie droga rowerowa na południowej nitce Placu Wolności. - Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu, która będzie zmieniana wraz z postępem prac. Obecnie wyłączona z ruchu jest południowa nitka placu Wolności. O szczególną koncentrację prosimy właścicieli pojazdów korzystających z aktualnie funkcjonujących miejsc postojowych. Na czas robót niektóre z nich zostaną wyłączone z parkowania o czym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem - dodaje.

Wszystkie prace mają się zakończyć do 5 września i będą kosztować niespełna milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro