Reklama

Fabryka Volkswagena pod Wrześnią gotowa do produkcji samochodów

1600 osób zatrudniono już w nowej fabryce Volkswagena pod Wrześnią. Nabór cały czas trwa. Ma tu pracować około 3000 osób. Oficjalne otwarcie fabryki zaplanowano na październik, ale już teraz obiekt jest gotowy do produkcji samochodów.

Nawet 100 tysięcy samochodów ma wyjeżdżać każdego roku z fabryki Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią. To mniej więcej 17 samochodów na godzinę. Będzie to druga fabryka VW w naszym kraju (obok tej w Poznaniu), w której powstają samochody użytkowe.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Obiekt zajmuje powierzchnię 300 boisk. Znajdują się tu lakiernia, hala montażu, hala budowy karoserii czy park dostawców. W fabryce powstawać będzie najnowszy model Volkswagena Craftera. Pomyślano o rozwiązaniach ekologicznych - m.in. lakierowaniu przy użyciu mniejszej ilości wody, czy ekologicznej budowie budynków.

Docelowo w zakładzie pracować ma około 3000 osób. Dziś zatrudnionych jest już 1600. Trwa nabór na drugą zmianę, a w 2017 roku planowana jest rekrutacja na trzecią zmianę. W bazie firmy znajduje się obecnie 50 tysięcy osób deklarujących chęć podjęcia pracy w VW. Poszukiwani są m.in. lakiernicy i mechanicy.

Volkswagen to dziś największy pracodawca w naszym województwie. Zatrudnia 10 tysięcy osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro