Reklama
Reklama

Poznań: rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W piątek w naszym mieście rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych w Polsce - Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Najważniejszym elementem imprezy jest Jarmark Dobrego Smaku, który potrwa do poniedziałku na Starym Rynku.

Od 12 do 15 sierpnia potrwa tegoroczna, dziesiąta, edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku, który od lat przyciąga na poznański Stary Rynek tysiące smakoszy z różnych stron świata. Jednym z najważniejszych punktów programu jest tradycyjny Jarmark Dobrego Smaku, w którym udział weźmie kilkudziesięciu wystawców nie tylko z Polski, ale też z innych krajów.

- Wśród tegorocznych wystawców są nie tylko producenci regionalnych specjałów, serów, wędlin, pieczywa, miodów, ryb, czy nalewek ze wszystkich niemal regionów Polski, ale też importerzy włoskich trufli, austriackich win, wyrobów z węgierskiej mangalicy, tureckich i greckich chałw czy wysokiej jakości włoskiej oliwy - wyjaśniają organizatorzy.

Festiwal to nie tylko jarmark. Kontynuowany będzie projekt "Stół Mieszka i Dobrawy", w ramach którego można poznać zwyczaje żywieniowe pierwszych Piastów. Zorganizowana zostanie specjalna kolacja z menu pochodzącym ze średniowiecza. Nie zabraknie też rozstrzygnięcia konkursów - m.in. na najlepszą nalewkę, smak powiatu poznańskiego czy najlepsze produkty tradycyjne i lokale serwujące regionalne dania z Wielkopolski.

W trakcie festiwalu zaplanowano też szereg warsztatów czy koncertów (m.in. Dixie Company, Illegal Boys i Affabre Concinui).

Program można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro