Reklama
Reklama

Zobacz, jak poznański FPS modernizuje składy EN57

fot. Mat. prasowe FPS
fot. Mat. prasowe FPS

Choć z czasów świetności zakładów Cegielskiego zostało niewiele, to jednym ze spadkobierców dawnej dumy Poznania jest Fabryka Pojazdów Szynowych. To tutaj powstają nowoczesne wagony dla PKP Intercity, a ostatnio poznańskiego zakłady modernizują dwadzieścia składów EN57.

Modernizacja dwudziestu składów realizowana jest na zlecenie Polskiego Taboru Szynowego, a zdaniem mediów branżowych pociągi po remoncie trafią do Przewozów Regionalnych. Poznański FPS chwali się, że wykonane prace to najbardziej zaawansowana modernizacja EN57 w Polsce -Modernizacji pudła podlegają ściany boczne, sufit, podłoga wraz z podwoziem. Pojazd otrzymuje również nowe ściany szczytowe (międzywagonowe) i zupełnie nowe czoła. Zmodernizowane pudła są bardzo dobrze wyciszane, co przekłada się na zwiększenie komfortu akustycznego w przestrzeniach pasażerskich. Dzięki nowemu systemowi kanałów wentylacyjnych i wydajnej klimatyzacji, uzyskujemy przestrzeń dla komfortowej pracy maszynisty i komfortowej podróży dla pasażera. Pojazdy otrzymają też nowe silniki asynchroniczne z przekładnią dwustopniową od renomowanych producentów - wyjaśniał na łamach Rynku Kolejowego Łukasz Szaranek, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w FPS. Modernizacja dziesięciu pojazdów zakończy się jeszcze w tym roku, kolejne dziesięć przejdzie remont w przyszłym roku.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro