Reklama
Reklama

Hilton w Poznaniu? Może powstać przy ulicy Święty Marcin

Tu może powstać hotel | fot. Google Street View
Tu może powstać hotel | fot. Google Street View

W kwietniu tego roku pisaliśmy o planach budowy nowego hotelu w Poznaniu - przy ulicy Święty Marcin w rejonie placu Wiosny Ludów. Okazuje się, że właściciel działki, na której obecnie stoi sklep Bestseller, ogłosił przetarg na budowę hotelu Hampton by Hilton.

W połowie kwietnia Gazeta Inwestor poinformowała o planach powstania dwóch hoteli w naszym mieście. Jeden z nich był ciekawy ze względu na lokalizację - rejon placu Wiosny Ludów w centrum. Później okazało się, że chodzi o teren przy ulicy Święty Marcin, na którym obecnie stoi sklep Bestseller.

Dziś Gazeta Wyborcza informuje, że na terenie między Świętym Marcinem i Podgórną ma powstać hotel sieci Hampton by Hilton. Na stronie internetowej właściciela działki pojawiło się bowiem ogłoszenie o przetargu na budowę hotelu tej sieci właśnie w poznańskiej lokalizacji. Z przetargu wynika, że oferenci mogą się zgłaszać do 15 sierpnia. Prace miałyby ruszyć w styczniu, a zakończyć się w 2018 roku.

Nie jest to pierwszy hotel sieci Hilton, który ma powstać w Poznaniu. Kilka lat temu mówiono o budowie Hilton Garden Inn nad Jeziorem Maltańskim. Ostatecznie planu nie zrealizowano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
142.68 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro