Reklama
Reklama

Poznań: brzeg Warty zmieni się na długości 4 kilometrów

Tak ma wyglądać umocnienie brzegów Warty

Już we wtorek pisaliśmy o zmianach, jakie mają zajść na brzegu Warty w Poznaniu. Betonowe płyty znikną, a w zamian pojawią się kamienie. Jakiego odcinka będą dotyczyć prace?

Zamiast betonowych płyt na brzegach Warty pojawią się kosze wypełnione kamieniami. To tzw. kosze gabionowe. Już wiadomo, że kosze mają zastąpić obecne płyty na 4-kilometrowym odcinku między mostem Przemysła i mostem kolejowym na Garbarach. - Umocnienia brzegowe, które mamy obecnie, czyli betonowe płyty są już w bardzo złym stanie technicznym. Mają spękania, ubytki. W niektórych momentach stwarzają niebezpieczeństwo dla wędkarzy czy spacerowiczów - tłumaczy Anna Małysz-Tyczyńska, rzeczniczka RZGW.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Cała inwestycja ma kosztować 30 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta. Miejscy urzędnicy mają znacznie większe plany związane z metamorfozą Warty. Myślą o całej infrastrukturze turystycznej. - Chodzi o przystań zatokową, przystań nurtową dla barek restauracyjnych, liczne schody ułatwiające dostanie się nad rzekę, ale też działania inwestycyjne doprowadzające na tereny nadrzeczne media. Dzięki temu mogą się tam pojawić podmioty prywatne - wymienia Szymon Błażek z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta. W grę wchodzi też zamontowanie nad rzeką monitoringu, by było tu bezpieczniej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace związane z wymianą umocnień brzegów Warty odbędą się w przyszłym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro