Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: testują torowisko tramwajowe

fot. Seweryn Lipoński
fot. Seweryn Lipoński

Około 10.00 na ulicy Dąbrowskiego rozpoczęły się testowe przejazdy po torowisku tramwajowym. W południe Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma poinformować o "dalszych losach remontu" w tym rejonie.

W połowie lipca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przejęło prace związane z budową infrastruktury torowo-sieciowej na przebudowywanej ulicy Dąbrowskiego. Informowano wówczas, że roboty związane z ukończeniem torowiska potrwają 50 dni i będą kosztować około 0,5 mln złotych.

Zarówno PIM jak i MPK już w lipcu przyznawały, że najważniejsze jest jak najszybsze przywrócenie ruchu tramwajowego w relacji Most Teatralny - Ogrody. Równocześnie, by poprawić sytuację pasażerów w tym rejonie miasta, uruchomiono połączenie tramwajowe po ul. Dąbrowskiego między ulicą Janickiego i Mostem Teatralnym. Kursują tu tramwaje dwukierunkowe.

Dziś testowane jest natomiast torowisko prowadzące do pętli na Ogrodach. Nie wiadomo jednak czy oznacza to przywrócenie ruchu tramwajowego do samej pętli. W południe odbędzie się konferencja, na której MPK, ZTM, PIM, Miejski Inżynier Ruchu i zastępca prezydenta Maciej Wudarski ogłoszą jakie będą "dalsze losy remontu na ulicy Dąbrowskiego". Poznamy także szczegóły prac remontowych zaplanowanych na ulicy Fredry.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro