Reklama
Reklama

Al. Marcinkowskiego: asfalt w torowisku zamiast kostki brukowej. "To niedopuszczalne"

W poniedziałek tramwaje wróciły na ulicę Święty Marcin. Pasażerowie zwrócili uwagę na prace, które wykonano m.in. na skrzyżowaniu ulicy Podgórnej z Al. Marcinkowskiego. W torowisku, zamiast kostki brukowej, pojawił się asfalt. Mieszkańcy mówią o szpecącej "dekoracji" i skandalu, a MPK wyjaśnia, że to rozwiązanie tymczasowe.

Niewielki fragment torowiska znajdujący się w otoczeniu asfaltu, a nie jak dotychczas kostki brukowej, wzbudził wiele emocji wśród poznaniaków. - Proszę o interwencję w sprawie skandalicznego wykonania remontu łuku torowiska na skrzyżowaniu Marcinkowskiego / Podgórna. Zamiast odtworzyć kamienną nawierzchnię została ona zalana asfaltem. W mojej ocenie jest to niedopuszczalne na obszarze Starego Miasta. Zwłaszcza w takim reprezentacyjnym miejscu - pisze Michał. - Ten asfalt tutaj szpeci to miejsce w samym środku centrum - dodaje Bartosz.

Z prośbą o wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Kostka brukowa, która była ułożona na łuku al.Marcinkowskiego, została pieczołowicie zdemontowana i jest bezpiecznie przechowywana w magazynach przy ul. Szwajcarskiej. I na pewno wróci na swoje miejsce - zapewnia Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. - Nawierzchnia asfaltowa na al. Marcinkowskiego została zamontowana tylko testowo, by sprawdzić jej przydatność. Jest to bowiem masa nowatorska, dużo bardziej zagęszczona od ogólnie stosowanej i dobrze się sprawdza w miejscach obciążonych dużym ruchem. Test potrwa 12 miesięcy. Akurat do czasu modernizacji ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego. Obecnie trwają prace projektowe, bo koncepcja modernizacji jest już opracowana i zatwierdzona - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro