Reklama
Reklama

Betonowa opaska zniknie z brzegów Warty

Trzydzieści milionów złotych ma kosztować rewitalizacja brzegów Warty w Poznaniu. Za inwestycje będzie odpowiadał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

O pomyśle usunięcia betonowej opaski, która powstała w 1969 roku pisaliśmy już jesienią ubiegłego roku. Zdewastowana betonowa opaska dziś głównie szpeci brzeg rzeki i utrudnia do niej dostęp. Pomysłodawcą usunięcia opaski jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, a przyklaskują mu władze Poznania -RZGW jest otwarty na przyjęcie wniosków od miasta. Chodzi między innymi o wykonanie dodatkowych slipów do wodowania łodzi, schodków, czy nawet zatoczek, które mogłyby służyć cumowaniu barek, na których mogłyby na przykład funkcjonować kawiarnie - mówił jesienią Mariusz Wiśniewski, z-ca prezydenta Poznania.

We wtorek Radio Merkury poinformowało, że usunięcie betonowej opaski jest już przesądzone, a brzeg zostanie umocniony kamieniami. Koszt rewitalizacji brzegu to około 30 milionów złotych, a RZGW przygotowuje już konieczną dokumentację. Urzędnicy liczą na wsparcie ze środków UE oraz miasta - Jesteśmy w trakcie procedowania decyzji administracyjnych, żeby być gotowym w momencie otrzymania środków od marszałka. Liczymy też na udział miasta - powiedziała w rozmowie z rozgłośnią Magdalena Żmuda, dyrektor RZGW w Poznaniu.

Formalności powinny zakończyć się w tym roku, a w 2017 roku urzędnicy chcieliby wyłonić wykonawcę prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro