Reklama
Reklama

Znowu problem z realizacją projektu wybranego w ramach Budżetu Obywatelskiego

Progi zwalniające, zwężenia jezdni, pasy rowerowe - to wszystko miało powstać w ramach zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach m.in. Grunwaldu. Projekt wybrano w ramach Budżetu Obywatelskiego w zeszłym roku. I choć właśnie powinien być realizowany, jest z tym problem.

Zwężone jezdnie, wyniesione przejścia dla pieszych, progi zwalniające, pasy dla rowerzystów miały powstać w ramach zapewnienia bezpiecznego dojścia do szkoły i przedszkola na Grunwaldzie, Łazarzu i Junikowie. Mieszkańcy zagłosowali na taką koncepcję w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. - Niespodziewanie dla mnie przez pół roku ten projekt stoi w miejscu. Zarząd Dróg Miejskich utrzymując przegłosowany przez mieszkańców projekt uspokojenia ruchu w 113 punktach nagle opiniuje pozytywnie trzy miejsca, a w przypadku pozostałych stwierdza, że nie będzie ich realizował bo to wymaga... uspokojenia ruchu - tłumaczy Włodzimierz Nowak, pomysłodawca projektu i społecznik.

Nowak napisał skargę do prezydenta miasta. Pismo dotarło do urzędników w piątek. - Skarga prawdopodobnie zostanie zadekretowana do ZDM-u, bo tej instytucji głównie dotyczy merytoryka tej skargi - podkreśla Hanna Surma, rzeczniczka prezydenta.

Zarząd Dróg Miejskich zauważa, że projekt należy do bardzo obszernych. - To aż 113 punktów, a na każdy trzeba zrobić osobny projekt - mówi Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora ZDM. - To nie jest tak, że z dnia na dzień można coś zmienić. Dopiero po wykonaniu projektów można to wdrażać, a to trwa - dodaje.

Nie jest to pierwszy projekt, który notuje opóźnienia. Podobnie było z trasą rowerową RoweLove Rataje, a także z halą wrotkarską, która ma powstać (projekt wygrał w ubiegłym roku, a budowa się nie rozpoczęła).

Przypominamy, że od 1 sierpnia trwa przyjmowanie projektów, które będą miały szansę zdobyć finansowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro