Reklama
Reklama

Bezpłatny komputer z dostępem do internetu od miasta

Miasto kontynuuje program rozdawania komputerów z dostępem do internetu osobom, które nie posiadają takiego sprzętu. Okazuje się, że zainteresowanie programem jest znikome, a komputery wciąż czekają na mieszkańców.

Już od kilku lat miasto oferuje mieszkańcom spełniającym określone kryteria dostęp do internetu i sprzętu komputerowego. Wszystko w ramach programu dofinansowanego z Unii Europejskiej "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu". Wnioski rozpoczęto przyjmować w marcu tego roku w ramach uzupełnienia beneficjentów programu, ale wciąż nie wyczerpano limitu. Rekrutacja potrwa do 30 września. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze zarządu projektu przy ul. Matejki 50 (p. 209) osobiście lub listownie. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kto może liczyć na bezpłatny komputer z internetem? Muszą to być osoby zameldowane w Poznaniu, a także nie przekraczające kryterium dochodowego. Dla osób samotnych ustalono je na poziomie 634 zł netto, dla samotnych rodziców - 725 zł na osobę, a dla rodziny - 678 zł na osobę (764 zł gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne). Dodatkowo o komputer starać się mogą dzieci i młodzież ucząca się z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, osoby niepełnosprawne, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze.

Pierwsze komputery w ramach programu trafiły do mieszkańców w 2013 roku. Więcej o programie TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro