Reklama
Reklama

Tłumy na "Białej Bluzce" Krystyny Jandy

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek na dziedzińcu Urzędu Miasta odbył się spektakl Krystyny Jandy "Biała Bluzka". Bilety na przedstawienie rozeszły się ekspresowo - na widowni zasiadły tłumy. Podobnie było przy telebimie na pl. Kolegiackim. Spektakle teatrów Jandy odbywać się będą do poniedziałku. Kosztowały miasto 321 tysięcy złotych.

W poniedziałek w Poznaniu odbył się spektakl "Biała Bluzka" Krystyny Jandy. Przedstawienie oglądały tłumy poznaniaków zgromadzonych na dziedzińcu Urzędu Miasta oraz na placu Kolegiackim, gdzie ustawiono telebim.

Spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru Krystyny Jandy odbywają się na dziedzińcu Urzędu Miasta na zaproszenie prezydenta Poznania i Teatru Muzycznego. Zaproszenie teatrów wzbudziło spore kontrowersje - m.in. wśród radnych Prawa i Sprawiedliwości. Teatry przyjechały do Poznania po tym, jak nie otrzymały dotacji na letnie występy w Warszawie. - Tylko dzięki temu, że tam podjęto takie decyzje, mogliśmy to wykorzystać. Kultura uruchamia myślenie - mówił w poniedziałek Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Mając do wyboru gwiazdę rocka za kilka milionów złotych i panią Krystynę Jadnę, uważam, że lepiej zainwestować w teatr - dodał. Radni PiS zauważają, że lepszym rozwiązaniem byłoby rozpisanie konkursu, do którego stanęłyby także inne teatry. - Całość wydaje się być dosyć kontrowersyjna - zauważa Mateusz Rozmiarek z PiS.

Sama Krystyna Janda nie ukrywa, że jest jej przykro w związku z kontrowersjami pojawiającymi się wokół występów. - Nie wiem dlaczego taka burza, nie wiem czy to nie przeciwko panu, panie prezydencie, a ja się załapałam. W każdym razie błagam państwa, to jest teatr, teatr dla wszystkich. Teatr radosny, który ma uczyć - wyjaśnia.

Spektakle kosztują miasto 321 tysięcy złotych. Przed nami jeszcze "Flamenco namiętnie" 9 i 10 sierpnia o 20.00, "Lament na Placu Konstytucji" 11 i 12 sierpnia o 20.00, "Jaś i Małgosia" 13 i 14 sierpnia o 11.00 oraz "Związek otwarty" 13, 14 i 15 sierpnia o 20.00. Wstęp na spektakle jest darmowy, ale trzeba posiadać wejściówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro