Reklama
Reklama

W parku Marcinkowskiego powstanie kolejna siłownia zewnętrzna

fot. POSiR
fot. POSiR

Zewnętrzne siłownie powstają w Poznaniu od 2009 roku, a dziś Poznań jest jednym z krajowych liderów jeśli chodzi o takie obiekty. Kolejna siłownia "pod chmurką" powstanie w parku Marcinkowskiego.

Pierwsza zewnętrzna powstała w 2009 roku w Rezerwacie Żurawiniec -Wówczas jeszcze Zarząd Zieleni Miejskiej zajmował się także lasami zlokalizowanymi na terenie miasta. Siłownia stworzona była z myślą o seniorach, choć szybko okazało się, że nie tylko oni z niej korzystają. Dziś trudno wyobrazić sobie osiedle bez takiej infrastruktury - mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Dziś Poznań jest jednym z krajowych liderów wśród miast budujących zewnętrzne siłownie, a powstają one na terenach zielonych, gruntach należących do szkół czy Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji.

Kolejny taki obiekt powstanie w parku Marcinkowskiego - W tym tygodniu powinniśmy ogłosić wyniki przetargu i podpisać umowę. Wybrany podmiot będzie miał 60 dni na jej wykonanie. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że okres oczekiwania na wykonanie sprzętów, które stanowią wyposażenie siłowni zewnętrznej, trwa od 6 do 8 tygodni - wyjaśnia Lisiecki. Siłownia powstanie z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto. Koszt budowy siłowni to w zależności od wyposażenia kwota od 30 do 50 tysięcy złotych.

ZZM planuje już kolejne obiekty, ogłoszono już przetarg na wybudowanie siłowni w rejonie zbiegu ulic Dolna Wilda i Czechosłowacka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro