Reklama
Reklama

Burze możliwe w Wielkopolsce, a w Polsce nawet trąby powietrzne

fot. Grzegorz Rzepka

W piątek nad Polską pojawiać się będą burzowe chmury. Gwałtowne zjawiska pogodowe nie ominą Wielkopolski. W centralnej części naszego kraju mogą nawet występować trąby powietrzne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego województwa o burzach z gradem. - Na wschodzie subregionu prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad - czytamy w informacji.

Ostrzeżenie obowiązuje od 13.00 do 20.00 w piątek i dotyczy subregionu kalisko-leszczyńskiego. Nie oznacza to jednak, że w Poznaniu pogoda będzie stabilna. W naszym mieście także mogą występować opady deszczu, a nawet gradu.

Synoptycy ostrzegają, że najbliższe godziny mogą upłynąć pod znakiem gwałtownych zjawisk pogodowych. Szczególnie w centralnej Polsce - m.in. na Ziemi Łódzkiej, mogą pojawiać się trąby powietrzne. Różnica temperatur w kraju wyniesie kilkanaście stopni Celsjusza. Najcieplej ma być pod Rzeszowem - nawet 33 stopnie, a najchłodniej na Pomorzu Zachodnim - około 20 stopni.

  • Aktualizacja
    piątek, 5.08.2016 r., godz. 08.52
    Aktualizacja
    piątek, 5.08.2016 r., godz. 08.52
    Ostrzeżenie dotyczące burz z gradem rozszerzono o subregion koniński.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro