Reklama
Reklama

Problemy z wypłatą 500+ w Poznaniu? "Mamy czas do końca miesiąca"

Do naszej redakcji docierają informacje od mieszkańców, którzy nie otrzymali jeszcze wypłat świadczenia 500+ za sierpień. Ich zdaniem wypłaty powinny odbyć się do 3 sierpnia. Poznańskie Centrum Świadczeń zapewnia, że pieniędzy nie brakuje, a wypłaty mogą się odbywać do końca miesiąca.

- W mieście Poznań brakuje pieniędzy na wypłaty 500+. Ekonomiści nie mają środków - napisał do nas czytelnik. - Poznańskie Centrum Świadczeń ma opóźnienia z wypłatą świadczenia 500+. Według harmonogramu osoby, które powinny dostać świadczenie we wtorek, jeszcze tego świadczenia nie otrzymały - dodaje kolejny poznaniak. - Poznań nie ma pieniędzy na wypłaty świadczeń 500+!!!!! Część osób dostała już świadczenie, a reszta musi czekać (nie wiadomo do kiedy). Mimo zapewnień, że pieniądze się znajdą, to pieniędzy nie ma - informuje Artur.

Choć dziś jest dopiero 4 dzień miesiąca, rzeczywiście z harmonogramu umieszczonego na stronie Poznańskiego Centrum Świadczeń wynika, że wypłaty świadczeń 500+ powinny się odbywać w dniach 1-3 sierpnia. - Zgodnie z przepisami mamy czas na wypłatę świadczenia 500+ do końca miesiąca - mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora PCŚ. - Dziś mogę powiedzieć, że wypłacono środki sporej części osób. Liczymy, że przed 15 sierpnia wszystkie wypłaty zostaną zrealizowane - dodaje.

Poznańskie Centrum Świadczeń zapewnia, że pieniędzy na wypłatę świadczenia nie brakuje. - Te środki trafiają do nas z województwa, dlatego droga pieniędzy jest nieco dłuższa. Ale zgodnie z przepisami czas na wypłatę 500+ mamy do końca miesiąca i na pewno wszyscy mieszkańcy, którzy mają otrzymać pieniądze - dostaną je - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro