Reklama

Policja stłumiła protest przeciwko wyburzeniu kościoła w Paryżu

fot. screenshot YouTube
fot. screenshot YouTube

Decyzja o wyburzeniu kościoła św. Rity zapadła w ubiegłym roku. W miejscu kościoła ma powstać parking, ale na to nie godzą się wierni. Rozbiórka miała rozpocząć się w środę, ale parafianie próbowali ją zablokować. Na miejscu interweniowała policja.

Kościół oficjalnie nieczynny jest od roku, a jego właścicielem jest agencja nieruchomości, która wykupiła budynek od właściciela. Agencja postawiła budynek wyburzyć, a w jego miejscu wybudować parking. Rozbiórka miała rozpocząć się w środę, ale od rana budynek był okupowany przez parafian, duchownych i lokalnych radnych - Do tej pory nikt nie zaoferował mi niczego innego. Regularnie udzielamy sakramentów chrztu, małżeństwa, odprawiamy wszystkie ceremonie kościelne. Nie możemy tak po prostu odejść. Chyba że zaczniemy odprawiać msze na ulicy - powiedział, cytowany przez Polska. The Times, paryski arcybiskup Dominique Philippe. Na miejscu protestu interweniowało dwanaście wozów policyjnych, a funkcjonariusze siłą usuwali protestujących ze świątyni. Głos w sprawie zajść zabrała też Marine Le Pen - A co działoby się, gdyby parkingi miały być budowane w miejscu meczetów, a nie naszych kościołów? - skomentowała przewodnicząca Frontu Narodowego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro