Reklama
Reklama

Jesienią na Piekarach otworzą nowy 4-gwiazdkowy hotel

Tu ma się mieścić hotel | fot. Google Street View
Tu ma się mieścić hotel | fot. Google Street View

W budynku przy ulicy Piekary, w którym działała Wyższa Szkoła Języków Obcych, jesienią ma zostać otwarty nowy 4-gwiazdkowy hotel - informują branżowe portale. Informacje o otwarciu hotelu pojawiają się od 2013 roku.

W marcu 2013 roku sieć hotelowa DeSilva ogłosiła, że jeszcze w tym samym roku w stolicy Wielkopolski otwarty zostanie pierwszy hotel z tej grupy. Miał to być obiekt czterogwiazdkowy. Ogłoszono, że powstanie przy ulicy Piekary, w dawnej siedzibie Wyższej Szkoły Języków Obcych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Trzy lata temu informowano, że w hotelu znajdzie się 60 pokoi "wszystkie w wysokim standardzie wykończenia i stylistyce DeSilva". Dodatkowo wspominano o trzech salach konferencyjnych o łącznej powierzchni 200 metrów kwadratowych, centrum fitness, lobby barze z kominkiem i restauracją z wyjściem na zewnętrzny taras.

Mijały lata, a przy obiekcie niewiele się działo. Pod koniec lipca portale zajmujące się branżą hotelarską podały, że DeSilva jesienią otworzy hotel przy ul. Piekary. Z najnowszych informacji wynika, że w budynku dostępne dla gości będą 4 sale konferencyjne, centrum fitness, restauracja, lobby bar z kominkiem i 60 pokoi. Hotel ma mieć cztery gwiazdki.

Jak informuje Głos Wielkopolski, na ścianie budynku widocznej od strony ulicy Święty Marcin (sąsiaduje z parkingiem) ma się pojawić trójwymiarowy mural podobny do tego ze Śródki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro