Reklama

Pływalnia w Parku Kasprowicza: spłycą duży basen, ale go nie zmniejszą

fot. Przemysław Cholewiński
fot. Przemysław Cholewiński

W połowie lipca pisaliśmy o pomyśle POSiR-u na zmniejszenie basenów na terenie pływalni w Parku Kasprowicza i wybudowanie tu nowego boiska do siatkówki plażowej. Pomysł nie spodobał się części mieszkańców. Ostatecznie udało się osiągnąć kompromis.

- Planowana jest modernizacja pływalni, w tym częściowe zmniejszenie i wypłycenie niecek, na przykład na dużym basenie skrócenie niecki z 50 metrów do 30 metrów. Obecnie frekwencja na pływalni nie wskazuje na to, że konieczne jest utrzymywanie tak dużego obiektu. Na odzyskanej przestrzeni można na przykład wybudować boisko do siatkówki plażowej, które służyłoby mieszkańcom wypoczywającym na terenie pływalni - wyjaśniał nam w lipcu Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Pomysł wzbudził sporo emocji wśród mieszkańców Łazarza. Stanowczy sprzeciw wyrazili osiedlowi radni. Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia. - Nie będziemy zmniejszać basenów, ale duży z nich wyrównamy do jednego poziomu głębokości. Obecnie basen ma zróżnicowaną głębokość, a chcemy, by wynosiła ona 130 centymetrów. Pozwoli to na korzystanie z basenu większej liczbie osób - mówi Daracz.

Nie powstanie tu dodatkowe boisko do siatkówki plażowej. - Ale boisko wielofunkcyjne jest w planach na terenie betonowego placu, na którym obecnie można pograć w koszykówkę. Na pewno remontu doczeka się brodzik, który m.in. wyłożymy antypoślizgową stalą nierdzewną i zamontujemy w nim wodne atrakcje podobnie jak na Chwiałce. W średnim basenie może natomiast powstać zjeżdżalnia kaskadowa, z której jednocześnie będzie mogło korzystać kilka osób. To propozycja osiedlowych radnych, sprawdzamy obecnie możliwości jej realizacji - tłumaczy.

Wszystkie niecki basenów mają być pokryte stalą nierdzewną. Prace zostaną podzielone na etapy. - Po zakończeniu tegorocznego sezonu chcielibyśmy ogłosić przetarg na wykonanie remontu brodzika. Liczymy, że będzie gotowy na przyszłoroczne lato. Następnie sukcesywnie chcemy przeprowadzać kolejne prace na pływalni. Zmieni się również system zarządzania wodą, który dziś jest przestarzały.

Osiedlowi radni zaproponowali również, by w budynku socjalnym na terenie pływalni zorganizować miejsce, które byłoby alternatywą dla basenów np. podczas niekorzystnej pogody. - Pojawił się pomysł utworzenia małej salki na zajęcia jogi czy fitness lub małej siłowni. Będziemy sprawdzać czy jej utworzenie jest możliwe. Planujemy remont tego budynku - kończy Daracz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro