Reklama
Reklama

Auta na RoweLovych Ratajach: będzie interwencja PIM

fot. Tomasz
fot. Tomasz

W poniedziałek opisaliśmy sytuacje, które zdarzają się na nowym odcinku drogi rowerowej RoweLove Rataje przy ulicy Inflanckiej. Na trasę przeznaczoną wyłącznie dla rowerzystów i pieszych wjeżdżają auta. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadają interwencję w tej sprawie.

O problemie aut wjeżdżających na RoweLove Rataje przy ulicy Inflanckiej poinformował nas czytelnik. Według niego na trasie pieszo-rowerowej pojawiają się m.in. dostawcy pizzy, czy kurierzy dowożący przesyłki do mieszkań.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W poniedziałek zwróciliśmy się z pytaniem do PIM czy rozważane będzie zamontowanie tu słupków zabezpieczających uniemożliwiających wjazd autem na drogę. - Trasa RoweLove Rataje została zrealizowana zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę. W minionym tygodniu przekazano do PINB-u zawiadomienie o zakończeniu budowy - wyjaśnia Krzysztof Kaczanowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

- Dokumentacja projektowa nie przewidywała wykonania słupków zabezpieczających, blokujących możliwość wjazdu samochodów na ścieżkę rowerową, której nawierzchnia przeznaczona jest wyłącznie do użytkowania przez pieszych i rowerzystów. W związku z pojawiającymi się sytuacjami - opisanymi przez czytelnika epoznan.pl, zwrócimy się z zapytaniem do Zarządu Dróg Miejskich o możliwość zmiany w projekcie i ewentualne doprojektowanie oczekiwanych elementów, gwarantujących użytkowanie ścieżek zgodnie z ich przeznaczeniem - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro