Reklama
Reklama

Jest projekt muralu, który ozdobi blok na os. Piastowskim

Tak będzie wyglądać mural na os. Piastowskim | fot. SM Osiedle Młodych
Tak będzie wyglądać mural na os. Piastowskim | fot. SM Osiedle Młodych

W maju pisaliśmy, że spółdzielnia Osiedle Młodych chce ozdobić muralami ściany szczytowe dwóch budynków - na os. Piastowskim i os. Rusa. Murale będą przedstawiać mieszkańców. Projekt pierwszego z nich jest już gotowy.

W maju spółdzielnia Osiedle Młodych ogłosiła konkurs "Mural dla osiedla", w ramach którego mieszkańcy mogli przesyłać do spółdzielni swoje zdjęcia. Fotografie miały posłużyć jako elementy składowe malowidła. - Ku zadowoleniu organizatorów konkursem zainteresowali się nie tylko młodsi mieszkańcy Rataj, ale także seniorzy. W związku z tym dzięki zdjęciom osób w różnym wieku oraz różnej płci w pełni uda się zrealizować ideę stanowiącą hasło spółdzielni, a więc "Łączy pokolenia" - wyjaśnia SM Osiedle Młodych.

Jako pierwszy powstanie mural na bloku 18-24 na osiedlu Piastowskim (to tzw. pierwsza deska tuż przy Warcie i moście Królowej Jadwigi). Projekt muralu jest już gotowy. Każde zdjęcie ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali.

Jako drugi powstanie mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Obecnie trwa malowanie pozakonkursowego muralu na bloku na terenie os. Piastowskiego, w którym mieści się siedziba spółdzielni. Malowidło będzie przedstawiać logotyp SM Osiedle Młodych.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. To właśnie na Ratajach, konkretnie na osiedlu Rusa, jeden z długich bloków udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris. Na os. Orła Białego jeden z bloków zostanie natomiast ozdobiony motywem z gry Snake.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro