Reklama
Reklama

Kamienica na Starym Mieście zamieni się w Pasaż Diamentowy

fot. ProjektInwestor.pl/archiwum
fot. ProjektInwestor.pl/archiwum

Sprzedana w ubiegłym roku kamienica położona między ulicami Kozią, Szkolną i Wrocławską, do końca przyszłego roku ma się zamienić w Diamentowy Pasaż. Zobacz jak ma wyglądać.

Licytacja nieruchomości wystawionej na sprzedaż przez miasto odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie około 5 mln złotych. Ponieważ obiekt jest objęty nadzorem konserwatorskim - obowiązuje 50-procentowa bonifikata. Ostatecznie nowym właścicielem kamienicy została spółka z Gdańska, która wylicytowała budynek za 12,7 mln złotych. Po bonifikacie kwota, jaką uzyskało miasto to niespełna 7 mln złotych.

Już w grudniu pisaliśmy, że nabywca obiektu chce do końca 2017 roku przeprowadzić kompleksowy remont kamienicy. Zapowiadano wówczas, że na parterze mieścić się będą lokale gastronomiczne, a na piętrach apartamenty.

Jak informuje portal ProjektInwestor.pl, w budynku ma się pojawić dodatkowa kondygnacja, a więc łącznie do dyspozycji będzie 6 kondygnacji (licząc piwnice i poddasza). Lokale gastronomiczne i handlowe mają się mieścić na parterze i w piwnicy, a lokale usługowe na I piętrze. Wyższe kondygnacje zajmą natomiast apartamenty do wynajęcia.

Obiekt ma po remoncie nosić nazwę Pasaż Diamentowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty ruszą jesienią i potrwają do końca 2017 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro