Reklama
Reklama

Można już zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego

W listopadzie poznaniacy w ogólnomiejskim głosowaniu wybiorą najlepsze pomysły. Jest o co walczyć, bo pula pieniędzy to ponad 17 mln zł.

Tym razem na Budżet Obywatelski miasto przeznacza 17,5 mln zł. Od dziś mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. Można to zrobić przez internet lub w tradycyjnej formie - składając formularz w urzędzie miasta. Ten formularz można pobrać w punktach informacyjnych urzędu. Można go też wypełnić elektronicznie w systemie PBO - mówi Bartosz Aleksandrowicz, Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Czas na zgłoszenia jest do 11 września. Potem urzędnicy sprawdzą, które propozycje uda się zrealizować. Zaopiniują je także rady osiedli. Jeden autor może zgłosić tylko jeden projekt. W listopadzie mieszkańcy sami wskażą, na które pomysły wydać pieniądze. Tegoroczne głosowanie odbędzie się wyłącznie przez internet, co ma zapobiec nadużyciom, do jakich dochodziło w poprzednich latach.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro