Reklama
Reklama

Francuscy muzułmanie nie chcą pochować zabójcy księdza: Nie będziemy plamić Islamu tą osobą

Przedstawiciele społeczności muzułmańskiej przed kościołem, w którym doszło do ataku | fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON/PAP/EPA

Do ataku na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray doszło 26 lipca. Dwójka zamachowców weszła do świątyni, wzięła zakładników i brutalnie zamordowała 86-letniego księdza. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policjantów.

Napastnicy zostali szybko zidentyfikowani przez francuskie służby. Okazało się, że to Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean. Obaj mieli po dziewiętnaście lat i urodzili się we Francji. Z ustaleń służb wynika, że mężczyźni wtargnęli do kościoła w trakcie porannej mszy, raniony został jeden z uczestników, a 86-letni ksiądz został brutalnie zamordowany. Policję o zdarzeniu poinformowała zakonnica, która zdążyła uciec z kościoła. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policjantów, kiedy wyszli na dziedziniec kościoła. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Środowiska muzułmańskie potępiły atak na kościół, a w minioną niedzielę tysiące muzułmanów we Francji i Włoszech wyraziło swoją solidarność z ofiarami, uczestnicząc w mszach świętych. Społeczność muzułmańska zSaint-Étienne-du-Rouvray ogłosiła także, że nie zamierza pochować zabójcy księdza - To, co zrobił ten młody mężczyzna, jest grzechem. Już nie jest częścią naszej wspólnoty - powiedział, cytowany przez Gazetę Wyborczą, Khalid El Amrani, mieszkaniec Saint-Étienne-du-Rouvray i muzułmanin. Miejscowi muzułmanie nie wezmą udziału w przygotowaniu ciała oraz samym pogrzebie, a o ewentualnym pochówku na cmentarzu miejskim zadecyduje burmistrz miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
4.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro