Reklama
Reklama

Zbierają pieniądze na organizację Poznań Pride Week. Przystroją Poznań w tęczowe kolory?

Ubiegłoroczny Marsz Równości | fot. Grzegorz Pożarski
Ubiegłoroczny Marsz Równości | fot. Grzegorz Pożarski

Grupa Stonewall, jedyne w Wielkopolsce stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+, zbiera pieniądze na organizację Poznań Pride Week i Marszu Równości.W mniej niż 48 godzin uzbierano ponad 7500 złotych. Jeśli uda się zebrać więcej niż 10 tysięcy złotych organizatorzy planują m.in. udekorowanie Poznania tęczowymi barwami.

W ubiegłym roku w Poznaniu odbyła się pierwsze edycja Pride Week - tygodnia imprez, pokazów, warsztatów o tematyce LGBT+. - Pierwsza edycja wydarzenia okazała się ogromnym sukcesem -w tym roku będzie jeszcze lepiej - zapowiadają organizatorzy z Grupy Stonewall, jedynego w naszym województwie stowarzyszenia na rzecz osób LGBT+. Zwieńczeniem Pride Week jest Marsz Równości.

Stowarzyszenie w części samodzielnie pokrywa koszty związane z organizacją wydarzenia. - Płacimy składki członkowskie, pozyskujemy sponsorów oraz rozkręcamy Out&Proud, sklep z tęczowymi gadżetami. To jednak nadal za mało, aby sfinansować cały Poznań Pride Week 2016. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc w ramach projektu crowdfundingowego - wyjaśnia Arek Kluk z Grupy Stonewall.
Na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy. Wystartowała niespełna 48 godzin temu, a już uzbierano ponad 7500 złotych.

Organizatorzy chcą uzbierać 10 tysięcy złotych do 8 września. Nie ma więc wątpliwości, że im się uda. - Pieniądze zamierzamy przeznaczyć na bieżące potrzeby związane z organizacją wszystkich wydarzeń, koncertów i warsztatów - jest ich sporo. Marsz Równości wymaga odpowiedniego nagłośnienia, musimy przeszkolić i wyposażyć wolontariuszy, zapewnić imprezie odpowiednią promocję. Nie zamierzamy jednak ograniczać naszych planów do tej kwoty! Jeśli uda się zebrać więcej, mamy kilka asów w rękawie. Planujemy m.in. po raz pierwszy w historii miasta przystroić Poznań w tęczowe kolory - dodaje Kluk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro