Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Poznań: 5 spektakli teatru Krystyny Jandy bezpłatnie na dziedzińcu Urzędu Miasta

KaT
czwartek, 14.07.2016 r.
godz. 08.47
KaT | czwartek, 14.07.2016 r., godz. 08.47
Poznań: 5 spektakli teatru Krystyny Jandy bezpłatnie na dziedzińcu Urzędu Miasta
Nie będą to pierwsze spektakle na dziedzińcu - w ubiegłym roku wystawiano tu m.in. Makbeta - fot. Włodzimierz Hoppel

Prawdziwa gratka dla poznaniaków! Już w sierpniu na dziedzińcu Urzędu Miasta odbędzie się 5 spektakli Teatru Polonia i Och-Teatru, w których wystąpi m.in. Krystyna Janda. Artystkę do Poznania zaprosili prezydent Poznania oraz Teatr Muzyczny. Poznaniacy będą mogli zobaczyć przedstawienie za darmo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

5 spektakli teatru Krystyny Jandy wystawionych zostanie na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu już w sierpniu. Będą to „Biała bluzka” z Jandą oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej, „Lament na Placu Konstytucji”, „Związek otwarty”, „Flamenco namiętnie” oraz coś dla najmłodszych - „Jaś i Małgosia”. - Zależy mi, żeby kultura była dostępna, żeby dziedziniec urzędu tętnił życiem. Projekt cyklu przedstawień Krystyny Jandy łączy to w sobie, a dodatkowo wpisuje się w rewitalizację Starego Rynku - wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Krystyna Janda ze swoim teatrem przyjedzie do Poznania na zaproszenie prezydenta oraz Teatru Muzycznego. - Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli - wyjaśnia artystka.

Poznaniacy będą mogli zobaczyć spektakle bezpłatnie - miasto przeznaczyło na ten cel około 150 tysięcy złotych. Wstęp na wydarzenia będzie możliwy z bezpłatną wejściówką. Szczegóły ich dystrybucji nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast kiedy odbędą się przedstawienia: „Biała bluzka” – 8 sierpnia o godzinie 20.00, „Flamenco namiętnie” – 9 i 10 sierpnia o godz. 20.00, „Lament na Placu Konstytucji” – 11 i 12 sierpnia o godzinie 20.00, „Jaś i Małgosia” – 13 i 14 sierpnia o godzinie 11.00 oraz „Związek otwarty” - 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama