Reklama
Reklama

Jest zgoda na użytkowanie bloku Wechty przy Rolnej: parking 300 metrów od budynku

W lutym pisaliśmy, że choć ukończono nowy blok przy ulicy Rolnej na Wildzie, nie mogą się do niego wprowadzić mieszkańcy. Deweloper, firma Wechta, nie zapewnił bowiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców. Dziś sytuacja się zmieniła - obiekt oddano do użytku po zapewnieniu przez dewelopera parkingu 300 metrów od budynku.

O sprawie pisaliśmy w lutym. Wechta miał wybudować 1000 miejsc parkingowych dla całego osiedla przy ulicy Rolnej, ale ostatecznie miejsc powstało nieco ponad 700. Oburzeni mieszkańcy utworzyli nawet stowarzyszenie "Żądamy miejsc parkingowych na Saperskiej". Stowarzyszenie tłumaczyło, że deweloper chce wynająć parking na sąsiedniej działce z 200 miejscami parkingowymi. Obawiano się, że zaniechałby wynajmu sąsiedniej działki po uzyskaniu zgody na użytkowanie. Wtedy mieszkańcy zostaliby bez miejsc parkingowych.

Z powodu braku miejsc parkingowych kilka miesięcy temu pozwolenia na użytkowanie budynku nie wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dziś sytuacja się zmieniła. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję PINB. - Inwestor wyznaczył miejsca parkingowe na innych działkach, które w naszej ocenie można uznać za działki sąsiednie - mówi Małgorzata Janiszewska-Michalska z WINB.

Na tyłach zakładu H. Cegielskiego ma się znaleźć miejsce dla około 300 aut. Parking znajduje się około 300 metrów od budynku. - Odległość ta nie jest znaczna. Ponadto miejsca parkingowe zostały wyznaczone w możliwie najbliższej odległości od przedmiotowego budynku - informuje WINB.

Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie chce komentować sprawy. Zdenerwowania nie kryją mieszkańcy, którzy już teraz mają problemy z parkowaniem na osiedlu. - Wynajmowałem tu garaż i nawet po 18.00 miałem problem z wyjazdem z garażu - mówi mieszkaniec osiedla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro