Reklama
Reklama

Kościuszki: stacja roweru miejskiego... na miejscach parkingowych

fot. Ryszard

Na ulicy Kościuszki stanęła nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Rowerzyści cieszą się, że system jest rozbudowywany, ale mniej powodów do zadowolenia mają kierowcy. Stację ustawiono bowiem na miejscach parkingowych dla aut.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Jadąc ulicą Kościuszki zauważyłem taki bajer zamontowany na miejscach postojowych. Mam pytanie - o co tu chodzi - pisze. - Czy ludzie instalujący to byli pod wpływem alkoholu? (...) Nie ukrywam też, że sam jestem rowerzystą i trzeba dbać o infrastrukturę rowerową, ale na to już brak mi słów - dodaje. - Ile miejsc postojowych dla aut w zamian za to coś powstanie? W innych miejscach w Poznaniu stojaki są montowane z głową, ale to już przechodzi ludzką głupotę. Mam nadzieję, że ten bubel niedługo zniknie, bo w wakacje nie ma studentów, ale od października nie wyobrażam sobie tego, a z drugiej strony jestem ciekaw czy to było z kimś konsultowane - kończy.

Zwróciliśmy się z pytaniem o lokalizację stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego na ul. Kościuszki do Zarządu Transportu Miejskiego. - Lokalizacje stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego ustalał zespół ds. lokalizacji stacji rowerów PRM, w skład którego wchodzą oficer rowerowy oraz przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg Miejskich, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i stowarzyszeń rowerowych. Lokalizacja uzyskała pozytywną opinię Rady Osiedla Poznań Stare Miasto - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z ZTM.

ZTM przyznaje, że stacja rowerowa "pochłonęła" kilka miejsc parkingowych. - Stacja PRM powstała kosztem kilku miejsc parkingowych w rejonie, który ma znajdować się w strefie uspokojonego ruchu Tempo 30. Sposób montażu stacji uwzględnia względy bezpieczeństwa, szczególnie podczas włączania się rowerzysty do ruchu - zaznacza Smogulecka.

Nie udało nam się dziś skontaktować z oficerem rowerowym. Czekamy na ustosunkowanie się urzędników z magistratu do takiej lokalizacji stacji rowerowej.

Przypominamy, że obecnie trwa rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. W lipcu system ma mieć 61 stacji i blisko 700 rowerów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro