Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Trwa kolejna edycja Gran Turismo Polonia

BS
czwartek, 30.06.2016 r.
godz. 20.06
BS | czwartek, 30.06.2016 r., godz. 20.06
Trwa kolejna edycja Gran Turismo Polonia
fot. Piotr Sagalara

Już wczoraj do Poznania zjechały samochody uczestniczące w Gran Turismo Polonia. W czwartek impreza rozpoczęła się na dobre, a luksusowe samochody prezentowały się na Torze Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwszy raz w historii Gran Turismo Polonia impreza jest otwarta dla publiczności przez trzy dni - od czwartku do soboty. Gran Turismo Polonia 2016 ma być po brzegi wypełnione atrakcjami. Największa z nich to przyjazd blisko 200 supersamochodów do Poznania. Wśród nich ma być 49 modeli Porsche, 34 modele Ferrari i 12 modeli Lamborghini. Nie zabraknie pawilonu Top Cars, w którym prezentowane będą m.in. najnowsze auta marek Audi, Ferrari, Jaguar czy Bentley. Na GTP pojawi się także 30 aut Ford Mustang.

Imprezą towarzyszącą będzie Gran Turismo Expo. Zobaczymy tu nie tylko auta, a także m.in. szwajcarskie zegarki. Coś dla siebie znajdą tu również dzieci, które niekoniecznie są zainteresowane motoryzacją. Z myślą o nich powstanie leśny park rozrywki z trampolinami, gdzie będą mogły szaleć pod okiem animatorów. Nie zabraknie strefy gastronomicznej z food truckami, a także Areny Bohaterów tworzonej wspólnie z policją, strażą pożarną i centrum bezpieczeństwa Skoda Auto Lab. W programie są pokazy i warsztaty z zakresu bezpieczeństwa.

Integralną częścią imprezy będą też pokazy modeli zdalnie sterowanych RC. Zaplanowano wyścigi większych modeli osiągających 100 km/h w trzy sekundy oraz prezentacje małych modeli dla dzieci i miniaturowych samochodów terenowych, które potrafią pokonywać przeszkody w widowiskowy sposób. Będą też zabytkowe auta.

Wstęp na teren imprezy jest biletowany. Ceny biletów zaczynają się od 20 złotych dla dorosłych i 10 złotych dla dzieci. Można też kupić karnet na wszystkie dni. Dodatkowo płatne jest wejście na teren Gran Turismo Expo - kosztuje 100 złotych na jeden dzień.

Reklama