Reklama
Reklama

Policjanci uratowali życie rowerzysty

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów udało się uratować życie rowerzysty, który stracił przytomność w trakcie rowerowej przejażdżki.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Ostrzeszowa. Patrol policji zauważył rowerzystę, który zemdlał w trakcie przejażdżki rowerowej. Mężczyzna upadając uderzył się w głowę, a następnie dostał drgawek -Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz i ustawili go w poprzek drogi, aby w bezpieczny sposób podjąć akcje ratowniczą. Upadek mężczyzny był na tyle poważny, że stracił on przytomność. Policjanci natychmiast zaczęli masaż serca, a także skontaktowali się z dyżurnym, aby na miejsce zdarzenia wezwał załogę Pogotowia Ratunkowego. Błyskawiczna akcja ratownicza doprowadziła do tego, że mężczyzna odzyskał przytomność i zaczął samodzielnie oddychać - relacjonuje Ewa Jakubowska z miejscowej policji.

Kilka minut później na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro