Reklama
Reklama

Co piąty uprawniony nie złożył wniosku o 500 zł na dziecko

Bez problemów odbyła się w Wielkopolsce realizacja programu 500+. Zdecydowana większość wniosków została już rozpatrzona, a pieniądze trafiły na konta rodziców. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosków- a jest to, co piąty uprawniony - mają czas do 1 lipca.

Na prawie 260 tysięcy wniosków ponad 200 tysięcy zostało już pomyślnie rozpatrzonych. Oznacza to, że do wielkopolskich rodzin trafiło 314 milionów złotych. Bardzo dobrze oceniany jest również Poznań. W moim przekonaniu Poznań wywiązał się wzorowo. Świadczenia na ponad 30 tysięcy uprawnionych ponad 21 tysięcy jest już złożonych wniosków. Świadczenia są wypłacane sukcesywnie - mówi Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

Co piąty uprawniony nie złożył jednak wniosku. Termin dopełnienia formalności mija pierwszego lipca. Po tym terminie przepadną pieniądze wyrównawcze, wypłacane w pierwszym kwartale trwania programu. Z tego względu w sobotę pracować będzie punkt Poznańskiego Centrum Świadczeń. Do lipca wydłuży on czas pracy do godziny 18. Wnioski można też składać drogą internetową. Przypominamy, aby osoby te nie czekały do ostatniej chwili, aby już teraz udały się do gminy lub skorzystały z elektronicznej możliwości przesyłu tego wniosku - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro