Reklama

Marsz KOD "DROGA DO WOLNOŚCI" w niedzielę

26 czerwca KOD Wielkopolska organizuje w Poznaniu marsz i manifestację "DROGA DO WOLNOŚCI".

W niedzielę, 26 czerwca o godzinie 12:00 uczestnicy marszu spotkają się pod bramą Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ulicy Grunwaldzkiej) skąd wyruszą w kierunku Placu Adama Mickiewicza, by wspólnie złożyć kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Czerwca ’56. w ten sposób uczestnicy marszu chcą upamiętnić wydarzenia z czerwca 1956 roku i wyrazić swój szacunek dla walczących.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

To tutaj, po raz pierwszy w powojennej historii Polacy pokazali, że nie godzą się na niewolę, niedemokratyczne rządy, cenzurę i biedę. To tutaj, po raz pierwszy w powojennej historii pokazaliśmy światu, że chcemy być wolnymi obywatelami - równymi wobec prawa i innych narodów! To tutaj, w czerwcu 1956 roku w imię tych wartości polała się krew protestujących obywateli. Uczcijmy wspólnie Ich pamięć i te bolesne wydarzenia, bo również dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym, demokratycznym kraju - zachęcają organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro