Reklama

Kolorowy Park Kasprowicza: będą rzucać proszkami Holi

fot. Bartosz Radecki
fot. Bartosz Radecki

Osoby, które uczestniczyły w The Color Run nad Jeziorem Maltańskim doskonale wiedzą, co oznacza rzucanie kolorowymi proszkami Holi. Już w piątek w Parku Kasprowicza kolejna okazja do tego, by choć na chwilę... stać się dzieckiem. Odbędzie się tu Festiwal Kolorów.

Ubiegłoroczny Festiwal Kolorów odbywał się w Parku Kasprowicza w lipcu i przyciągnął setki mieszkańców. Wszystko przez niezwykłą atrakcję - rzucanie kolorowymi proszkami Holi. To nawiązanie do hinduistycznego święta wiosny obchodzonego na przełomie lutego i marca głównie w Indiach i Nepalu. W Europie czy Ameryce Północnej rzucanie kolorowymi proszkami traktowane jest jako święto miłości i kolorów.

W tym roku poznański Festiwal Kolorów odbędzie się w piątek o 16.00 w Parku Kasprowicza. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na miejscu będzie jednak można kupić kolorowe proszki. Pierwszy wyrzut kolorów Holi zaplanowano o 17.00, kolejne odbywać się będą co godzinę do 21.00. W międzyczasie na scenie grać będą zespoły i DJ’e.

Proszki Holi wykorzystywane są m.in. w trakcie The Color Run - biegu odbywającego się co roku nad Jeziorem Maltańskim. Tegoroczna edycja odbyła się na początku czerwca (TUTAJ zdjęcia). Zobacz jak w ubiegłym roku bawiono się w Parku Kasprowicza:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro