Reklama
Reklama

Upał w mieście: od soboty wykąpiesz się w miejskich basenach letnich

Nowy brodzik na Chwiałce | fot. POSiR
Nowy brodzik na Chwiałce | fot. POSiR

Już w sobotę w Poznaniu zaczną działać pływalnie letnie. Na Chwiałce maluchy będą mieć do dyspozycji brodzik z wodnymi atrakcjami. Pogoda ma dopisywać - z basenów będą więc korzystać tłumy.

Sobota to pierwszy dzień wakacji i pierwszy dzień działalności pływalni letnich w naszym mieście. Z pływalni na Chwiałce będzie można korzystać przez cały sezon od 9.00 do 19.00, a dodatkowo o 7.00, 7.45, 8.30 i 19.00 przewidziano 45-minutowe seanse sportowe. Za bilet normalny zapłacimy 8 złotych, ulgowy 6 złotych, a za seans sportowy - 8 złotych. Pływalnia w Parku Kasprowicza będzie natomiast czynna od 10.00 do 19.00, a bilety będą kosztować 10 i 7 złotych.

Na Chwiałce maluchy będą mogły korzystać z nowej atrakcji - wyremontowanego brodzika. Wyposażono go w aluminiową nieckę, która w najgłębszym miejscu ma tylko 50 centymetrów. W brodziku zamontowano system fontann, kurtyn wodnych i natrysków. Nie zabrakło też zjeżdżalni.

Przypominamy, że już można korzystać z miejskich kąpielisk. Te tradycyjnie zapraszają poznaniaków w Krzyżownikach, na Strzeszynku, nad Maltą i Rusałką. Od 10:00 do 18:00 bezpieczeństwa strzegą tu ratownicy. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Zobacz jak upalny czwartek mija nad rzeką:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro