Reklama
Reklama

Rozbito grupę handlującą nielegalnym paliwem. Przywożono nawet 200 cystern tygodniowo

fot. Policja

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą handlującą nielegalnym paliwem przywożonym z Niemiec. Straty Skarbu Państwa szacuje się na 100 milionów złotych.

Sprawą zajmowali się policjanci z Gdańska, ale w procederze brały udział osoby z całego kraju. Członkowie grupy sprowadzali z Niemiec olej napędowy, który następnie sprzedawali bez odprowadzania należnego podatku VAT.

- Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że podmioty gospodarcze zarejestrowane na tzw. "słupy" i zaangażowane w przestępczy proceder nie odprowadziły co najmniej 17 mln zł należności podatkowych wobec Skarbu Państwa od sprowadzonego z Niemiec i wprowadzonego do obrotu na terenie Polski oleju napędowego. Policjanci oszacowali, że grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w ponad 200 cystern tygodniowo - relacjonuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Do tej pory zatrzymano cztery osoby. Szacuje się, że łączne straty Skarbu Państwa mogły przekroczyć 100 milionów złotych. - Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z nich kierowania tą grupą. Wszystkim zatrzymanym zarzucono także pranie pieniędzy i przestępstwa karno skarbowe. Zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie ponad 700 tys. zł - powiedziała kom. Hamelusz.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja planuje już kolejne zatrzymania osób zaangażowanych w nielegalny handel paliwem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro