Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Opera wraca na Wartę: w niedzielę niezwykły koncert na rzece

KaT
poniedziałek, 20.06.2016 r.
godz. 11.23
KaT | poniedziałek, 20.06.2016 r., godz. 11.23
Opera wraca na Wartę: w niedzielę niezwykły koncert na rzece
Ubiegłoroczny koncert - fot. Włodzimierz Hoppel

Już w najbliższą niedzielę poznaniacy będą mogli ponownie wziąć udział w koncercie operowym na Warcie. Pierwszy odbył się w sierpniu ubiegłego roku i przyciągnął tłumy. Tym razem solistom będzie towarzyszyć orkiestra.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Koncert operowy na rzece pierwszy raz w naszym mieście zorganizowany został latem ubiegłego roku. Przy dwóch miejskich plażach - na Szelągu i na Chwaliszewie - można było wysłuchać znanych arii operowych i operetkowych, które wykonywali soliści na statku Bajka.

W tym roku koncert odbędzie się nie w sierpniu, a w czerwcu. A konkretniej - już w najbliższą niedzielę o 17.00. Tak jak w roku ubiegłym przed publicznością wystąpi Bellezza Opera Trio - Agnieszka Adamczak-Hutek, Mikołaj Adamczak i Marcin Hutek. Wykonają najpiękniejsze arie, duety. Mają to być utwory optymistyczne. Nie zabraknie słynnych musicalowych piosenek. Pierwszy raz podczas rzecznego koncertu śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Collegium F. pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

Każdy chętny może wysłuchać koncertu - udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy przyjść w niedzielę przed 17.00 (w ubiegłym roku koncertu słuchały tłumy - warto przyjść wcześniej) na nadbrzeże rzeki między mostem Świętego Rocha i Mostem Chrobrego. Organizatorem koncertu jest miasto.

Reklama