Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Marsz dla życia przeszedł przez Poznań

KaT
poniedziałek, 13.06.2016 r.
godz. 08.11
KaT | poniedziałek, 13.06.2016 r., godz. 08.11
Marsz dla życia przeszedł przez Poznań
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę przez Poznań przeszedł Marsz dla życia. Poprzedził go festyn, który odbył się na Placu Wolności. W tym roku hasłem przewodnim było „Z rodziną najlepiej…”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Największym pragnieniem każdego człowieka jest być kochanym i kochać. Takie wartości może znaleźć właśnie w rodzinie. Poprzez przyjęcie hasła „Z rodziną najlepiej...” chcemy budować przyjazny klimat wokół rodziny i ukazać społeczeństwu, jak istotna jest jej rola – tłumaczył przed marszem ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

O 14.30 na Placu Wolności rozpoczął się festyn z atrakcjami dla maluchów, a o 15.45 poznaniacy wyruszyli w marszu al. Marcinkowskiego, ul. Solną, Małe Garbary i Estkowskiego w kierunku Katedry Poznańskiej. - Chcielibyśmy pokazać, że są ludzie młodzi, którzy są za życiem - mówi jedna z uczestniczek marszu. - Uważamy, że ważne jest, by życie było chronione od chwili poczęcia - dodaje poznaniak.

W trakcie akcji zbierano podpisy pod petycją o zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. - To jest apel do parlamentarzystów o to, żeby objąć pełną ochroną wszystkie dzieci, niezależnie od wyjątków, z którymi mamy do czynienia w obecnej ustawie - mówi Dariusz Hybel z fundacji Głos dla Życia.

Reklama