Reklama
Reklama

Marsz dla życia przeszedł przez Poznań

fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę przez Poznań przeszedł Marsz dla życia. Poprzedził go festyn, który odbył się na Placu Wolności. W tym roku hasłem przewodnim było "Z rodziną najlepiej...".

- Największym pragnieniem każdego człowieka jest być kochanym i kochać. Takie wartości może znaleźć właśnie w rodzinie. Poprzez przyjęcie hasła "Z rodziną najlepiej..." chcemy budować przyjazny klimat wokół rodziny i ukazać społeczeństwu, jak istotna jest jej rola - tłumaczył przed marszem ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

O 14.30 na Placu Wolności rozpoczął się festyn z atrakcjami dla maluchów, a o 15.45 poznaniacy wyruszyli w marszu al. Marcinkowskiego, ul. Solną, Małe Garbary i Estkowskiego w kierunku Katedry Poznańskiej. - Chcielibyśmy pokazać, że są ludzie młodzi, którzy są za życiem - mówi jedna z uczestniczek marszu. - Uważamy, że ważne jest, by życie było chronione od chwili poczęcia - dodaje poznaniak.

W trakcie akcji zbierano podpisy pod petycją o zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. - To jest apel do parlamentarzystów o to, żeby objąć pełną ochroną wszystkie dzieci, niezależnie od wyjątków, z którymi mamy do czynienia w obecnej ustawie - mówi Dariusz Hybel z fundacji Głos dla Życia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
25.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro