Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Będzie kontrola nadzoru budowlanego w sprawie figury Jezusa

KaT
czwartek, 2.06.2016 r.
godz. 12.30
KaT | czwartek, 2.06.2016 r., godz. 12.30
Będzie kontrola nadzoru budowlanego w sprawie figury Jezusa
fot. Włodzimierz Hoppel

Nadzór budowlany zapowiada kontrolę na terenie przy kościele Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kościelnej, gdzie stanęła 5-metrowa figura Chrystusa. Wnioskuje też do proboszcza o wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy figurze.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W środę informowaliśmy, że urzędnicy sprzeciwiają się budowie tymczasowego pomnika Chrystusa przy kościele Najświętszego Serca Jezusa przy ulicy Kościelnej. Wydział Urbanistyki i Architektury UM tłumaczy, że inwestor nie uzupełnił niezbędnej dokumentacji przed ustawieniem figury w tym miejscu, by uzyskać na to zgodę.

Teraz inwestor może się odwołać od decyzji miejskich urzędników do wojewody wielkopolskiego. Ma na to 14 dni. - Nie przesądzając jak zakończy się ta sprawa, podjąłem już pewne kroki - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Dla mnie ważne jest to, że figura już została zamontowana na gruncie. Istotne jest więc to, czy zrobiono to właściwie i czy figura nikomu nie zagraża - dodaje.

Łukaszewski w środę wysłał do proboszcza parafii św. Floriana wniosek o przekazanie PINB opinii technicznej na temat posadowienia figury. - Osoba z uprawnieniami powinna przygotować opinię, z której będzie wynikało czy figura jest posadowiona zgodnie z przepisami, a tym samym nie stanowi zagrożenia. Jeśli natomiast okaże się, że są uchybienia, powinna się w tej opinii znaleźć informacja na temat tego, co należy zrobić, by stabilność figury poprawić - podkreśla. - Nie poprzestałem tylko na tym. Wystąpiłem też do proboszcza z prośbą o wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy figurze Jezusa do momentu uzyskania pewności, że figura nie grozi osobom przebywającym w pobliżu. Zabezpieczenie strefy powinno uniemożliwiać dostanie się do niej postronnym osobom - tłumaczy.

Oprócz tego prawdopodobnie jeszcze w czwartek PINB wyśle do parafii informację o planowanej kontroli przy ul. Kościelnej. - Będziemy sprawdzać czy ustawienie figury w tym miejscu to samowola budowlana czy magazynowanie elementów pomnika - kończy.

Reklama