Reklama

Najnowszy sondaż: duża przewaga PiS nad pozostałymi partiami

Lider PiS Jarosław Kaczyński fot. wikipedia
Lider PiS Jarosław Kaczyński fot. wikipedia

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby je z poparciem na poziomie 39 procent. Do sejmu weszłyby w sumie cztery partie polityczne.

Wyniki podaje RMF FM, powołując się na badanie TNS Polska. 25 proc. ankietowanych jest zdecydowanych na udział w wyborach, a 33 proc. raczej wybierze się do urn. 18 proc. pytanych osób wyklucza oddanie głosu, 15 proc. raczej tego nie zrobi, a 9 proc. jest niezdecydowanych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

39 proc. poparcie dla PiS oznacza wzrost o 5 punktów procentowych w stosunku do kwietnia. Platforma Obywatelska może liczyć na 17 proc. głosów (spadek o 1 pkt. proc.). W sejmie znalazłby się jeszcze Nowoczesna (11 proc.) i Kukiz"15 (7 proc.).

Poza parlamentem znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 4 proc., a także KORWiN i Razem (po 2 proc.).

14 proc. z osób deklarujących wzięcie udziału w wyborach nie zadecydowało jeszcze kogo w nich poprze.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 13-18 maja na grupie 900 dorosłych mieszkańców Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro