Reklama
Reklama

Zawodnicy Waterpolo Poznań zostali wicemistrzami Polski!

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Po raz trzeci w historii klubu seniorzy Waterpolo Poznań zdobyli srebrny medal Ekstraklasy piłki wodnej. Tytuł wicemistrza Polski przyniosło poznaniakom nad zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Mistrz kraju z ubiegłego sezonu zakończył tegoroczne rozgrywki na 3. miejscu. Złoty medal powędrował w tym roku do Arkonii Szczecin.

Poznaniacy zakończyli zmagania z bilansem 46:14, notując 4 zwycięstwa mniej od nowego mistrza i cztery więcej od trzeciego zespołu tabeli. - Pięć lat istnienia klubu i trzecie srebro Ekstraklasy dla Poznania to naprawdę doskonały rezultat, z którego wszyscy możemy być dumni. Na pewno pozostaje po tym sezonie mały niedosyt, bo złoto było w naszym zasięgu. W tym roku szczęście sprzyjało bardziej Arkonii Szczecin, ale to nasza drużyna błyszczała w ostatnich meczach ligowych. Z aktualnym i byłym mistrzem Polski pierwsze spotkania przegraliśmy tylko jedną bramką, a w rewanżach wręcz zdeklasowaliśmy naszych rywali. Zapracowaliśmy uczciwie na kolejny tytuł wicemistrzowski, a to mamy nadzieję pozwoli na dalszy rozwój piłki wodnej w Poznaniu. Mamy już bardzo stabilny zespół seniorski, z najlepszą obroną w Polsce oraz coraz lepszym atakiem. Od 2 lat szkolimy obiecujących juniorów i na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W kolejnym sezonie naszym celem będzie najwyższe podium - mówił Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

OCMER UŁ ŁSTW - Waterpolo Poznań 7:6 (1:0, 3:2, 1:2, 2:2)

OCMER UŁ ŁSTW - Waterpolo Poznań 5:10 (1:4, 2:1, 1:1, 1:4)

Dwumeczem w Łodzi drużyna seniorska Waterpolo Poznań zakończyła tegoroczny sezon Ekstraklasy, ale jej zawodników będzie można podziwiać w Termach Maltańskich w pierwszym dniu wakacji. W sobotę, 25 czerwca z okazji obchodów 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 na własnym basenie zagrają mecz przyjaźni z zespołem waterpolo z Budapesztu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro