Porażka Warty Poznań. Zieloni mają tylko punkt przewagi nad Pelikanem

Prawdopodobnie do ostatniej kolejki toczyć będzie się walka o zwycięstwo w rozgrywkach grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Warta Poznań przegrała w sobotę z Unią Swarzędz i ma już tylko punkt przewagi nad Pelikanem Niechanowo.

Zieloni od początku pokazywali, że ich celem jest wywalczenie trzech punktów i co rusz stwarzali sobie okazje do zdobycia bramki. Przez niemal pół godziny byli jednak bardzo nieskuteczni. W 29. minucie piłka wylądowała w końcu w siatce gospodarzy, ale arbiter dopatrzył się zagrania ręką w wykonaniu Krzysztofa Biegańskiego i trafienia nie uznał.

Obraz gry praktycznie nie zmienił się do końca pierwszej połowy i przez kwadrans po przerwie. W końcu coraz groźniejsi stawali się gospodarze, zagrażający gościom głównie z kontrataków. W 71. minucie prowadzenie Unii dał Przemysław Kędziora.

W ostatnich minutach piłkarze ze Swarzędza dobrze się bronili i nie dali wyrwać sobie zwycięstwa. W 28 kolejkach Warta zebrała 60 punktów. Jeden mniej ma Pelikan, który pokonał 3:2 Polonię Środa Wielkopolska.

Warta ostatnie dwa mecze rozegra na swoim boisku. Jej rywalami będą KKS 1925 Kalisz i Lech II Poznań, zajmujący obecnie 3. lokatę z dorobkiem 56 "oczek". Pelikan zagra na wyjeździe z Wdą Świecie i u siebie z Kujawianką Izbica Kujawska.

Unia Swarzędz - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Unia: Matracki - Antczak, Gajda (Boruń 86"), Jędrzejczak (Skórczyński 81"), Koralewski, Molewski, Noga, Nowak, Ploskonos (Węcławek75"), Stępiński, Świergiel (Kędziora 24")

Warta: Filipowiak - Brylewski (Koziorowski 80"), Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz, Goździk (Brylewski 65"), Białożyt, Ciarkowski (Ngamayama 86"), Chromiński (Łukaszyk 77"), Biegański, Paczyński

Bramka: Kędziora 71"