Reklama
Reklama

12-latka została zgwałcona podczas wycieczki. Zatrzymano już sprawcę

Mszana Dolna | fot. Wuhazet-Henryk Żychowski, Wikipedia
Mszana Dolna | fot. Wuhazet-Henryk Żychowski, Wikipedia

Grupa dzieci z Tarnobrzega wybrała się pod koniec kwietnia na wycieczkę do Mszany Dolnej (woj. małopolskie). Wyjazd skończył się tragicznie dla jednej z dziewczynek - prokuratura bada sprawę dokonanego na niej gwałtu. Sprawcą jest prawdopodobnie 18-latek.

O sprawie informuje portal limanowa.in. Do zdarzenia miało dojść w weekend 23-24 kwietnia. Ofiarą jest 12-letnia dziewczynka, która wkrótce zostanie przesłuchana w specjalnie do tego przystosowanej sali sądowej, przy obecności opiekuna i psychologa.

Podejrzany to młody mężczyzna w wieku 18 lat. Został on już zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Nie wiadomo czy był uczestnikiem wycieczki czy jej opiekunem.

Sprawą zajmuje się prokuratura z Tarnobrzegu. - Z uwagi na charakter śledztwa nie możemy przekazać szczegółowych informacji. Trwają czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia tej sprawy, prokuratura zbiera dowody, zaplanowane jest przesłuchanie małoletniej pokrzywdzonej. Sprawa jest rozwojowa, będzie kontynuowana przez tutejszą prokuraturę. Śledztwo jest wielowątkowe, może dotyczyć też innych czynów - powiedział prokurator Andrzej Dubiel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro