Reklama
Reklama

MPK: popisał wnętrze tramwaju mazakiem

fot. Estera
fot. Estera

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie mężczyzny, który po 12.00 w tramwaju linii nr 27 postanowił "uzewnętrznić się" na jednym z elementów wyposażenia tramwaju - pisał po nim mazakiem. MPK sprawdzi nagrania z monitoringu pojazdu.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka Estera. - Grafoman w tramwaju linii nr 27 - napisała. Zdjęcie wykonała po godzinie 12.00 w tramwaju linii nr 27 jadącym w stronę Dębca między przystankami Hetmańska Wiadukt i Rolna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na fotografii widać mężczyznę, który mazakiem pisze po jednym z elementów wyposażenia tramwaju. O zdarzeniu poinformowaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Oczywiście zajmiemy się tą sprawą, będziemy próbowali usunąć uszkodzenie - mówi Katarzyna Lesińska z MPK Poznań. Być może uda się także ustalić autora napisu, który może odpowiedzieć za swój czyn.

Co zrobić w takiej sytuacji? - Można spróbować zwrócić uwagę takiemu człowiekowi. Można też poinformować motorniczego. Najlepiej jednak zadzwonić do naszej centrali Nadzoru Ruchu pod numer 19445 i zgłosić, że widzimy taką sytuację. Dyżurni skontaktują się z motorniczym i ustalą jakie działanie podjąć - dodaje.

Do takich aktów wandalizmu niestety dochodzi w naszym mieście często. W październiku pisaliśmy o mężczyźnie, który pisał mazakiem po wiacie przystankowej. Zauważył to obserwator miejskiego monitoringu, który natychmiast poinformował o sprawie strażników miejskich ze Starego Miasta. 25-letniego taggera zatrzymano na gorącym uczynku. Ukarano go mandatem. Mężczyzna sam zadeklarował, że usunie napisy i to zrobił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro