Reklama
Reklama

Budowa Posnanii: zobacz jak centrum handlowe wygląda od środka

fot. materiały prasowe

Jesienią poznaniacy zrobią pierwsze zakupy w centrum handlowym Posnania przy rondzie Rataje. Będzie to największy obiekt tego typu w Wielkopolsce. Skomercjalizowano już 95% powierzchni obiektu.

Każdego dnia na terenie Posnanii pracuje kilka tysięcy osób. Są to nie tylko pracownicy zajmujący się zagospodarowaniem terenu przy budynku czy wykończeniem obiektu, ale też firmy wynajęte przez najemców. - Część najemców Posnanii, w tym Carrefour, Leroy Merlin i grupa Inditex, rozpoczęła już aranżację wnętrz swoich sklepów i salonów - mówi Marek Błędowski, dyrektor handlowy i członek zarządu Apsys Polska. Pierwsze zakupy mamy tu zrobić jesienią.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Za 1,5 miesiąca ma się zakończyć montaż elewacji obiektu, a do połowy czerwca zaplanowano rozruch wszystkich instalacji. Wewnątrz budynku układane są marmurowe posadzki, między poziomami montowane są szklane schody. Pojawi się tutaj także największa w Polsce kryształowa instalacja świetlna. - Wykonana jest ze szklanych tub, każda o długości 1,5 m, które będą oświetlone światłem RGBW. Całkowita powierzchnia instalacji to 260 m2 - mówi Filip Gruszczyński reprezentujący inwestora.

Do budynku klienci dostaną się trzema wejściami - głównym od strony skrzyżowania ulic Kórnickiej i Jana Pawła II, a także bocznymi - od strony ul. Krzywoustego oraz od strony ronda Rataje (będzie do niego prowadzić aleja).

Na 100 tysiącach metrów kwadratowych w Posnanii funkcjonować będzie 300 marek - tych już obecnych w Poznaniu i zupełnie nowych, debiutujących w naszym mieście. Będą tu sklepy luksusowych marek jak Rolex, Armani Jeans, US Polo, Guess by Marciano, Trussardi, Tous oraz Chantelle, ale też lokale znanych sieci - np. Zara, Zara Home, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Pull&Bear, Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay. - Najliczniejszą grupę nowych najemców Posnanii stanowią marki modowe. Pierwszy sklep w Poznaniu otworzy Forever 21 i będzie to największa oferta modowa centrum. Oprócz tego pojawią się także sklepy takich popularnych marek, jak: Caterina, Patrizia Aryton, Lee Wrangler, Orsay, Tatuum i Esprit - wyjaśnia. Oprócz tego zrobimy tu zakupy m.in. w Carrefourze i Leroy Merlin. Nie zabraknie też klubu fitness z basenem i kina z 8 salami.

W związku z budową Posnanii modernizowany jest układ komunikacyjny w sąsiedztwie. Już przebudowano fragment ulicy Krzywoustego, a także ulicę Milczańską. Obecnie prace trwają m.in. na ulicy Jana Pawła II. - Do końca miesiąca rozpocznie się drugi etap modernizacji ul. Jana Pawła II. Od ulicy Kaliskiej do ronda Śródka zostanie wybudowany dodatkowy, trzeci pas ruchu, a dotychczasowe pasy zostaną wyremontowane. Zmiany zajdą również na ul. abpa. Baraniaka, na której zostanie wybudowany dodatkowy pas prawoskrętu w ul. Jana Pawła II - dodaje Gruszczyński. Wszystkie roboty drogowe mają się zakończyć latem.

Jak oceniasz zmiany zachodzące na Ratajach w związku z budową CH Posnania?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro