Reklama

Os. Batorego: dostał 12 "karnych k***sów" za parkowanie

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Od lat na naszym portalu prezentujemy galerię "Mistrzów parkowania", która cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. Są jednak przypadki, które zasługują na dodatkowe wyróżnienie w postaci artykułu. Ten kierowca został już ukarany przez mieszkańców dwunastoma naklejkami z "karnym k***sem". Ale czy takie naklejanie jest legalne?

O sprawie poinformował nas czytelnik. Jeden z kierowców wyjątkowo bezmyślnie zaparkował samochód na osiedlu Batorego uniemożliwiając wjazd w jedną z uliczek. Ktoś najwyraźniej mocno się tym zdenerwował, bo na szybie auta pojawiło się 12 naklejek z "karnym k***sem" za "ch***we" parkowanie. - Mieszkańcy wyrazili już swoją opinię, a ty - pyta nasz czytelnik.

Rzeczywiście, mieszkańcy zdanie wyrazili. Ale czy naklejanie tego typu naklejek na samochody jest legalne? - Wszystko zależy od tego, czy taka naklejka powoduje uszkodzenia - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Jeśli można ją zmyć i nie zostanie po niej ślad, uszkodzenie nie powstało, a tym samym nie mamy do czynienia z wykroczeniem. Naklejka nie powinna też być naklejana w miejscu, w którym mogłaby zasłaniać pole widzenia kierowcy. - Jeśli natomiast naklejki nie da się usunąć, a tym samym dojdzie do uszkodzenia mienia, można osobę naklejającą ukarać - dodaje. Oczywiście, jeśli znana będzie jej tożsamość.

Inna sprawa to treść naklejki. Często znajduje się na niej właśnie "karny k***s" w towarzystwie informacji, że naklejka pojawiła się na aucie za "ch***we" parkowanie. A za takie nieprzyzwoite napisy czy rysunki także może nas spotkać kara. - Pod warunkiem, że na policję zgłosi się osoba, która poczuje się takim rysunkiem czy napisem zgorszona.

- Nie pochwalamy takich zachowań jak naklejanie naklejek na samochody. Zawsze można wezwać straż miejską czy policję i wówczas kierowca niewłaściwie zaparkowanego pojazdu zostanie ukarany mandatem - kończy Święcichowski.

My jednak radzimy przede wszystkim parkowanie auta w miejscach do tego wyznaczonych. Wtedy unikniemy zmartwień związanych chociażby z koniecznością usuwania naklejek z pojazdu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro