Reklama

Miss z Poznania otwiera lodziarnię

Aleksandra Olszewska, Miss Polski WP.PL z ubiegłego roku, otwiera w Poznaniu lodziarnię. - Takich lodów w Poznaniu jeszcze nie było - mówi. Lody będzie robić na oczach klientów.

Aleksandra Olszewska ma 20 lat. W ubiegłym roku startowała w wyborach na Miss Polski Wielkopolski. Tytułu nie otrzymała, ale za to dostała "zieloną kartę", dzięki której mogła wziąć udział w castingu na start w wyborach Miss Polski 2015. Ostatecznie dostała się do finału wyborów i otrzymała tytuł Miss Polski WP.PL. Dziś jest studentką marketingu w Poznaniu, a także pracuje w modelingu. W przyszłym tygodniu zacznie też prowadzić swój biznes - lodziarnię.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Zawsze chciałam prowadzić biznes związany z gastronomią, ale otwarcie naleśnikarni czy lodziarni z lodami np. włoskimi to spore koszty - mówi Olszewska. - Często korzystam z mediów społecznościowych i podpatrzyłam nietypowe lody robione w Tajlandii. Takich lodów w Poznaniu jeszcze nie było i dlatego pomyślałam, że warto je u nas sprzedawać. Pieniądze na zakup maszyny zbierałam pracując jako hostessa, pomogli mi też rodzice - dodaje.

Lody są nietypowe, bo powstają na oczach klientów. Stąd nazwa - Eyes Creams. - Na specjalną maszynę mrożącą wylewa się masę lodową, a do niej dokłada się składniki wskazane przez klienta. Mogą to być owoce, ciasteczka czy czekolada. Chcemy też wypróbować masę lodową sojową, bez laktozy, bo słyszałam, że jest zainteresowanie właśnie takimi lodami - przyznaje.

Lodziarnia ma zacząć działać za tydzień przy ulicy Piekary. - Będzie to budka gastronomiczna na parkingu. Prawdopodobnie ceny lodów będą się wahać w zależności od wielkości lodów - od 5 do 10 złotych - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro