Reklama

Polsko-włoski gang rozbity przez policję. Zatrzymania przeprowadzono między innymi pod Poznaniem

fot. policja
fot. policja

Cztery osoby poszukiwane przez włoską policją zatrzymali funkcjonariusze CBŚ z Poznania i Łodzi. Grupa zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Włoscy policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która trudniła się wprowadzaniem na rynek oleju napędowego bez odprowadzania VAT-u i akcyzy. Z ustaleń włoskich policjantów wynikało, że do grupy należy czworo Polaków, a w związku z tym zwrócono się o pomoc do Komendy Głównej Policji -Funkcjonariusze CBŚP z Poznania i Łodzi ustalili miejsca, w których mogły przebywać i zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę. Justyna S. (35 l.) i Waldemar G. (56 l.) wpadli w ręce policjantów pod Poznaniem. Adam S. (40 l.) i Andrzej P. (54 l.) zostali zatrzymani w Łodzi. Po tym zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy oraz kilku innych zarzutów z kodeksu karnego skarbowego - informuje biuro prasowe KGP.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Polska część grupy zajmowała się produkcją i dostarczaniem do Włoch oleju smarowego, który następnie we Włoszech sprzedawany był jako olej napędowy -Włoska policja ustaliła, że w ciągu roku grupa wprowadziła i sprzedała na terenie tego kraju blisko 13 mln litrów oleju smarowego. Straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11 mln euro - dodaje KGP. Dodatkowo grupa zajmowała się przemycaniem tytoniu z Polski do Włoch. W ciągu kilku miesięcy przemycono ponad 5 ton tytoniu.

Zatrzymania w Polsce były skoordynowane z działaniami włoskich policjantów. Na terenie Włoch zatrzymano kilkunastu obywateli tego kraju.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro