Reklama
Reklama

Poznań: dzikie wysypisko budowlane przy ul. Miłosza

fot. Straż miejska

Od lat w Poznaniu występuje problem dzikich wysypisk. Często powstają w wyniku przeprowadzania prac budowlanych. Jedno z nich ujawniono na ulicy Miłosza.

Dzikie wysypisko z odpadami budowlanymi znaleziono na skraju lasu przy ulicy Miłosza. - Strażnicy szybko ustalili, że gruz wyrzucił właściciel pobliskiego budynku - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Okazało się, ze wysypisko istnieje od kilku miesięcy. - Sprawca zadeklarował niezwłoczne uporządkowanie gruzu. W tym celu wynajął firmę posiadającą zezwolenie na transport odpadów budowlanych. Wysoki mandat oraz koszt uporządkowania wysypiska to cena jaką mężczyzna zapłacił za brak wyobraźni - dodaje.

Niestety takie problemy zdarzają się w naszym mieście często. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami gruz budowlany musi być gromadzony w kontenerach lub big-bagach. Zasada ta obowiązuje przy wszystkich pracach budowlanych. Osobą odpowiedzialną za prawidłowe postępowanie z odpadami budowlanymi jest kierownik budowy bądź przy pracach wykonywanych indywidualnie właściciel nieruchomości - kończy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro